Kurumsal

Kurucumuz

       

          Şirketimizin kurucusu Cemal Karabel gözlerini dünyaya 1928 yılında Kayseri ‘nin İncesu ilçesinde açtı.  Gençlik yıllarında bir terzinin çırağı olarak iş hayatına başladı. Sonrasında askerlik görevi için gittiği Mersin’de, paşanın yaveri olarak bir süre yaşadı. Görevini tamamlayıp Kayseri’ye döndüğünde kendi dükkanını açarak, resmi şapka ve kasket üretimine başladı. Çalışkanlığı ve sempatikliği ile kısa sürede Kayseri’de sevilen ve tanınmış bir kişi haline gelen Cemal Karabel, takvimler 1967’yi gösterdiğinde İstanbul’a göç etti. 1967 yılında grubun ilk şirketi olan Sembol, bugünkü ismi ile sibel tekstil ‘i kurarak iplik ticaretine başladı.

Çocukları Erdal ve Süleyman Karabel’in işleri devir almasıyla birlikte, iş hayatını çocuklarına destek olarak sürdüren Cemal Karabel 1973 yılında hayata gözlerini yumdu.

Cemal Karabel’in ‘Ahlaklı olun, Çalışkan olun, memleketinize faydalı olun ve verdiğiniz sözleri yerine getirin’ nasihatleri çocuklarına, torunlarına ve tüm grup çalışanlarına yön göstermeye devam ediyor.