Faaliyet Alanları

Kartopu Tekstil Mamulleri Pazarlama A.Ş

 

1952 yılında kurulan KARTOPU TEKSTİL MAMÜLLERİ PAZARLAMA TİC. ve SAN. A.Ş. el örgü ipliği sektörünün öncü firmalarından biri olarak yarım asrı aşkın bir süredir hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlarda hizmet vermektedir. Karbel Şirketler Grubu kuruluşu olan Kartopu, pazarladığı el örgü ipliklerini yine Karbel Şirketler Grubu kuruluşu olan Ersur Tekstil'den temin etmektedir.

Ürünlerinde akrilik, polyamid, yün, moher, tiftik, pamuk, bambu, viskos gibi doğal ve sentetik hammaddeler kullanmaktadır. İpliğin hammaddesi olan elyafın ipliğe dönüşene kadarki safhası Ersur Fabrikamızda, son teknoloji ürünü Tekstil Makinaları ile işlenmektedir.

Yaz ve Kış sezonları için 4 farklı kategoriden oluşan CLASSIC COLLECTION, WOOL COLLECTION, BABY COLLECTION, TRENDS COLLECTION grupları altında 50’ye yakın çeşit ürün ve her ürün için ortalama 20-30 renk seçeneği bulunmaktadır. KARTOPU yıllık satışının %45’ini ihraç etmektedir. Başta Rusya, Ukrayna, G.Afrika, İngiltere, Almanya olmak üzere Ispanya, Şili, Kolombiya, Ekvador, G.Kore,Tayvan, Endonezya, Polonya, Çekya, Macaristan, Bahreyn, Lübnan,Hırvatistan, Bosna Hersek, Filistin, Israil, Vietnam, Ürdün, Arnavutluk, Bulgaristan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan,Özbekistan, Litvanya, Makedonya, Mısır, Moldovya, Romanya, Suudi Arabistan, BAE ve Yunanistan’a ihracatı bulunmaktadır. 1000 m2 show-room ve toptan satış merkezi ile KARTOPU, Tekstil Sektörünün Lider Kuruluşlarındandır.

 

www.kartopu.com.tr